×

Celozrnný ražný chlieb s mrkvou a slnečnicou

Nutrične vyvážený chlieb pre aktívny životný wellnes štýl s vysokým podielom vlákniny, ktorá je považovaná za „diamant zdravia“.

Chlebík prevažne z celozrnnej múky ražnej (ktorá je bohatým zdrojom nutričných benefitov, pretože obal zrna zostáva zachovaný, vláknina ako celulóza je jej prirodzenou zložkou), do ktorého sme pridali superpotravinu: čerstvú mrkvu (až 10%), ako zdroj vlákniny a karotenoidov, čo sú červenožlté pigmenty (antioxidanty), ktoré chránia naše bunky pred voľnými radikálmi, podporujú imunitu a slnečnicové semienka (až 10%), ako bozk slnka, ktorý je plný vlákniny, bielkovín a minerálov.

Výnimočné zloženie = výnimočná chuť

Celozrnný ražný chlieb s mrkvou a slnečnicou obsahuje vysoký podiel vlákniny. To znamená, že vaše telo získa pri konzumácii tohto (ne)obyčajného chleba skupinu látok so špecifickými vlastnosťami, ktoré výrazne ovplyvňujú trávenie a imunitu a majú čarovnú moc a silu – upratujú nám tráviacu sústavu a zbavujú nás toxínov – takýmito vlastnosťami sa môže pochváliť vláknina, ktorá sa prirodzene sa vyskytuje v obilninách, ovocí a zelenine.

Využívajte aj Vy tieto zázračné benefity prírody ... My Vám silu prírody prinášame v chlebíku, ktorý je FIT - ový a VITÁL –ny.

A čo môžete urobiť naviac aj Vy pre seba? Chlebík si natrieť výživnými „home made“ pomazánkami a na tanier si pridať ovocie a zeleninu žltej, oranžovej, červenej a žltozelenej farby a to je imunita už na tanieri! Pre inšpiráciu nakuknite do nášho Kulinária.

Výživové hodnoty na 100g: 959kJ/229kcal Tuk 5,5 g z toho nasýtených mastných kyselín 0,7g sacharidy 33,7g z toho cukry 2,2g vláknina 7,2g bielkoviny 7,4g soľ 1,1g

Celozrnný ražný chliebZloženie: Celozrnná ražná múka 40,5%, pitná voda, mrkva čerstvá strúhaná 10%, slnečnicové semená 10%, pšeničná múka 3%, ražný kvas, droždie, jedlá soľ jódovaná.
(Alergény sú v zložení zvýraznené tučným písmom)

×

Domáci chlieb

Chuťou a vôňou – ako u Vás doma upečený, lahodný a mäkulinkýýýýý.

Bochník ručne spracovaný, s láskou tvarovaný do klasického okrúhleho tvaru. Radi by sme ho na váš stôl priniesli aj s vôňou, keď ho práve pečieme, to však nedokážeme. Ale pečieme ho s láskou, každý jeden je ručne vygúľaný z vláčneho a hebkého cesta podľa našej originálnej receptúry a aj preto chutí ako od milovanej babičky. Jednoducho domácky. Ako pravý domáci chlieb je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Pšeničná múka 41%, pitná voda, zemiakové vločky 5%, ražná múka, sušená srvátka (mlieko), droždie, ražný kvas, jedlá soľ jódovaná, korenie.

Výživové hodnoty na 100g: 978 kJ/234 kcal, Tuk 1,1 g z toho nasýtených mastných kyselín 0,2g, sacharidy 44,6 g z toho cukry 2,6 g, bielkoviny 7,2 g, soľ 1,2g, vláknina 2,9 g

Domáci chlieb
×

Vital fit

Nutrične vyvážený chlieb pre aktívny životný štýl s vysokým podielom vlákniny, zdravých tukov a bielkovín z prírody.

Chlebík prevažne z celozrnnej múky ražnej (ktorá je bohatým zdrojom nutričných benefitov, pretože obal zrna zostáva zachovaný, vláknina ako celulóza je jej prirodzenou zložkou), a ražnej múky, ktorá má nízky glykemický index. Chlebík je obohatený o vitálne semienka: slnečnicové a chia, hnedý a zlatý ľan, a o ovsené vločky. Každá z pridaných zložiek má inú chuť a svoj zdravotný benefit.

Slnečnicové semienka sú považované za bozk slnka, ktorý je plný vlákniny, bielkovín a minerálov. Chia semienka sú známe pre obsah zdraviu prospešných látok ako napr. omega 3 mastné kyseliny (údajne ich majú viac ako losos). Ľanové semienka zlaté aj hnedé sú zase bohaté na rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu, olej, ktorý ukrývajú vo svojom vnútri je jedným z najzdravších v rastlinnej ríši.

Ovsené vločky zase vynikajú obsahom vlákniny a komplexnými sacharidmi. Využívajte aj Vy tieto zázračné benefity prírody...

My Vám silu prírody prinášame v chlebíku, ktorý je jednoducho FIT - ový a VITÁL –ny

Zloženie: Voda, celozrnná ražná múka 34%, ražná múka, ľan hnedý, ľan zlatý, chia, slnečnicové semená, ovsené vločky; pšeničná, ražná a sójová drť, droždie, ražný kvas, soľ jódovaná, korenie.

Výživové hodnoty na 100g: 1035 kJ/248 kcal, Tuk 4 g z toho nasýtených mastných kyselín 0,5g, sacharidy 39,3g z toho cukry 2,9 g, vláknina 6,3 g, bielkoviny 9,8g, soľ 1,1g.

Vital-fit
×

Chlieb JONATAN – Boží dar

100% celozrnný chlieb s jablkovou vlákninou

Nutrične vyvážený chlieb pre aktívny životný wellnes štýl s vysokým podielom vlákniny, ktorá je považovaná za „diamant zdravia“.

Chlebík Jonatan je zložený výlučne z celozrnnej múky (špaldovej, ražnej a pšeničnej), ktorá je nosičom nerozpustnej vlákniny (celulózy), obal zrna ostáva zachovaný a preto je bohatým zdrojom nutričných benefitov, do ktorého sme pridali rozpustnú vlákninu z excelentného zdroja jablka.

Jonatan obsahuje aj celé špaldové zrná (obsahujú Tryptophan, čo je látka dobrej nálady) a slnečnicové semienka, ktoré sú - bozkom slnka, plného vlákniny, bielkovín a minerálov.

Denne by sme mali skonzumovať 25 až 30 g vlákniny (dospelá populácia), väčšina ľudí prijme v strave len 10-15g denne a to je málo. My ale ponúkame riešenie.

100g Jonatana (2 krajce) = 9,8 g vlákniny,čo predstavuje 1/3 z doporučovaného denného množstva vlákniny pre dospelých.

Využívajte aj Vy zázračné benefity prírody ...

My Vám silu prírody prinášame v chlebíku, ktorý je tak dobrý, ako vyzerá.

A čo môžete urobiť Vy naviac pre seba? Nechajte sa napríklad inšpirovať Kulináriom na našej webstránke.

Chlieb Jonatán
×

Gazdovský chlieb

Chuť, pôžitok a úžitok z nízko kalorického chleba

Chlebík ručne spracovaný s láskou tvarovaný, s pridaním zemiakových vločiek, ktoré chlebíku prepožičiavajú chuť zemiakov. Zemiaky patria k tradičnej potravine, ktorá sa nikdy nepreje.

Gazdovský chlieb je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Pšeničná múka 39%, voda, ražná múka, zemiakové vločky 5%, droždie, ražný kvas, jedlá soľ jódovaná, korenie

Výživové hodnoty na 100g: 967 kJ/231 kcal, Tuk 1,1 g z toho nasýtených mastných kyselín 0,3 g, Sacharidy 46,2 g z toho cukry 1,4 g vláknina 3,1 g, Bielkoviny 6,9g, Soľ 1,2

Gazdovský chlieb
×

Špaldový chlieb s mrkvou

Výnimočne chutný a nutrične vyvážený špeciálny chlieb pre aktívny životný wellnes štýl.

Chlebík prevažne z celozrnnej múky špaldovej (ktorá je bohatým zdrojom nutričných benefitov, pretože obal zrna ostáva zachovaný, vláknina ako celulóza je jej prirodzenou zložkou), do ktorého sme pridali celé špaldové zrná a superpotravinu čerstvú mrkvu (až 9%) - ako zdroj vlákniny a karotenoidov a slnečnicové semienka, ako bozk slnka, ktorý je plný vlákniny, bielkovín a minerálov.

Výnimočné zloženie = výnimočná chuť

Špalda v dnešných časoch zažíva comeback - možno aj preto, že dodnes nie je šľachtená sa v nej darí uchovávať látku Tryptophan, ktorá zlepšuje náladu a aj preto sa o špalde hovorí, že prináša pocit šťastia. Špalda sa nazýva aj zázračným obilím. Je to ekologická obilnina, ktorá chráni životné prostredie – rastie bez pomoci podporných látok, pretože jej štruktúra neumožňuje vstrebávanie priemyselných dusikatých hnojív. Je ľahko stráviteľná, a podstatne menej alergizujúca než pšenica.

Využívajte aj Vy tieto zázračné benefity prírody ...

Zloženie: Špaldová celozrnná múka 38%, voda, ražná múka, mrkva čerstvá strúhaná 9%, špaldové zrná, slnečnicové semená, ražný kvas (kyselina octová, kyselina mliečna), droždie, jedlá soľ jódovaná.

Výživové hodnoty na 100g: 902 kJ/216 kcal, Tuk 1,8g z toho nasýtených mastných kyselín 0,2g, sacharidy 40g z toho cukry 1,2 g, vláknina 5,2g, bielkoviny 6,6g, soľ 1,2g

Špaldový chlieb s mrkvou
×

Fit-línia

nutrične vyvážený chlieb pre aktívny životný štýl s vysokým podielom vlákniny, zdravých tukov a bielkovín.

Chlebík prevažne z celozrnnej múky pšeničnej, (ktorá je bohatým zdrojom nutričných benefitov, pretože obal zrna zostáva zachovaný, vláknina ako celulóza je jej prirodzenou zložkou), s pridanou jablkovou vlákninou. Vláknina je považovaná za „Diamant zdravia“ - upratuje nám tráviacu sústavu, úspešne bráni zápche.

Chlebík obsahuje aj ražnú múku,ktorá má nízky glykemický index, navyše je obohatený o pšeno a semienka slnečnicové a hnedý ľan. Pšeno má optimálne vyvážené výživové vlastnosti, neobsahuje lepok, ale trikrát viac bielkovín, ako tukov. Slnečnicové semienka sú považované za bozk slnka, ktorý je plný vlákniny, bielkovín a minerálov. Ľanové semienka sú zase bohaté na rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu, olej, ktorý ukrývajú vo svojom vnútri je jedným z najzdravších v rastlinnej ríši.

Využívajte aj Vy tieto zázračné benefity prírody ...

My Vám silu prírody prinášame v chlebíku, ktorý je jednoducho FIT - ový a LÍNI - ový.

Zloženie: Voda, celozrnná pšeničná múka 36,5%, ražná múka, pšeno 4%, ľan 4%, slnečnicové semená 4%; pšeničná, ražná a sójová drť, jablková vláknina, droždie, ražný kvas, soľ jódovaná, korenie.

Výživové hodnoty na 100g: 1074 kJ/256 kcal, Tuk 3,9 g z toho nasýtených mastných kyselín 0,4g, Sacharidy 38,2g z toho cukry 2,8 g, vláknina 6,7g, bielkoviny 9,2g, soľ 1,1g

Chlieb Fit-línia
×

Bekvit

Chlieb ražný, krájaný

Chlebík ručne spracovaný, s láskou tvarovaný, prevažne z ražnej múky, upečený do tmavogaštanovej kôrky, vláčnej striedky, aromatickej vôňe a jemne nakyslastej chute.

Bekvit je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Ražná múka 39%, pitná voda, pšeničná múka, ražný kvas, sušená srvátka (mlieko), pekárske droždie, jedlá soľ jódovaná, rasca

Výživové hodnoty na 100g: 880 kJ/210kcal, tuk 0,8g z toho nasýtených mastných kyselín 0,2g, sacharidy 42,6g z toho cukry 1,6g, vláknina 4,3g, bielkoviny 5,4g, soľ 1,2g

Chlieb Bekvit
×

Kráľovský chlieb

Chlieb celý

Chlebík ručne spracovaný, s láskou tvarovaný,lahodnej jemne korenistej chuti, šťavnatej hutnej striedky. Chlebík je obohatený o zmes vločiek z rôznych druhov obilia, o slnečnicové semienka a hnedý ľan. Každá z pridaných zložiek má inú chuť a svoj zdravotný benefit.

Keďže vločky z obilnín sa získavajú z olúpaného a napareného zrna, vo všeobecnosti sú výborným zdrojom vlákniny, minerálov, vitamínov a stopových prvkov prospešných pre naše zdravie.

Slnečnicové semienka sú považované za bozk slnka, ktorý je plný vlákniny, bielkovín a minerálov. Ľanové semienka sú zase bohaté na rozpustnú aj nerozpustnú vlákninu, olej, ktorý ukrývajú vo svojom vnútri je jedným z najzdravších v rastlinnej ríši.

Zloženie: Ražná múka 35%, pšeničná múka, voda, ovsené vločky, jačmenné vločky, pšeničné vločky, ražné vločky, pšeničné otruby, slnečnicové semená, ľanové semená, pražená sladová múka, ražný kvas, droždie,j edlá soľ jódovaná, mliečna srvátka, rasca, pšeničný škrob.

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Kráľovský chlieb
×

Moskovský chlieb

celoražný

Moskovský chlieb to je chuť, pôžitok a úžitok z nízko kalorického pravého ražného chleba hutnej striedky s typickou nakyslastou chuťou.

2 krajce Moskovského chleba = 207 kcal

2 krajce Moskovského chleba = 0,7g tuku a 0,7g cukru

PREČO zaradiť do svojho jedálnička Moskovský ražný chlieb ? Moskovský chlieb môže byť Vašim skutočným pomocníkom pri chudnutí, udržiavaní si hmotnosti, ale aj pri diabete, pretože jeho hlavnou zložkou je ražná múka, ktorá má nízky glykemický index. Prirodzenou vyššou kyslosťou pravého ražného chleba je zabezpečené znížené vstrebávanie sacharidov, pričom pocit nasýtenia sa predlžuje, krvný cukor sa znižuje, čo bráni útlmu energie.

Raž ako obilnina nenáročná na teplo a živiny, bola známa už v dobe železnej. Vzhľadom na to, že pri jej spracovaní je ťažké oddeliť klíčok a otruby od endospermu, ražná múka si značné množstvo živín zachováva – na rozdiel od rafinovanej pšeničnej múky.

Raž je potravou pre cievy, dodáva im pružnosť. Využívajte aj Vy tieto zázračné benefity prírody. Moskovský chlieb to je jednoducho evergreen.

Zloženie: Ražná múka 54%, pitná voda, ražný kvas, pekárske droždie, jódovaná soľ

Výživové hodnoty na 100g: 865 kJ/207 kcal, Tuk 0,7g z toho nasýtených mastných kyselín 0,1g, Sacharidy 42,2g z toho cukry 0,7g, vláknina 5,5g, bielkoviny 4,5g, soľ 1,3g

Moskovský chlieb
×

Pšenično ražný chlieb

450g

Chlebík ručne spracovaný, s láskou tvarovaný, lahodnej a mäkkej striedky, klasickej chlebovej chuti, upečený do tenkej zlatistej kôrky. Ako pravý tradičný chlieb je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Pšeničná múka 38%, ražná múka, voda, droždie, jedlá soľ jódovaná, ražný kvas, pšeničný škrob

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Pšenično ražný chlieb
×

Ražný chlieb 70

450g

Chlebík ručne spracovaný s láskou tvarovaný, lahodnej jemne korenistej chuti, šťavnatej hutnej striedky, ozdobne ručne narezávaný, ktorého prevažujúcou zložkou je ražná múka.

Ražný chlieb 70 je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Ražná múka 37%, pšeničná múka, voda, sušená srvátka (mlieko), ražný kvas, droždie, jedlá soľ jódovaná, rasca.

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Ražný chlieb 70
×

Ražný chlieb 90

500g

Chlebík ručne spracovaný s láskou tvarovaný, lahodnej jemne korenistej chuti, šťavnatej hutnej striedky, ktorého dominantnou zložkou je ražná múka. Ražná múka má nízky glykemický index, preto je doporučovaná najmä diabetikom.

Raž ako obilnina nenáročná na teplo a živiny, bola známa už v dobe železnej a dodnes patrí k doporučovaným potravinám vo výžive. Vzhľadom k tomu, že pri jej spracovaní je ťažké oddeliť klíčok a otruby od endospermu, ražná múka si značné množstvo živín zachováva – na rozdiel od rafinovanej pšeničnej múky.

Ražný chlieb 90 je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Ražná múka 58%, pšeničná múka 6%, pitná voda, ražný kvas, droždie, jedlá soľ jódovaná, chlebové korenie.

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Ražný chlieb 90
×

Chlieb rustikálny ražno-pšeničný

800g

Bochník ručne spracovaný, s láskou tvarovaný do klasického okrúhleho tvaru, lahodnej šťavnatej striedky, jemne korenistej chuti, upečený do tenkej chrumkavej popraskanej kôrky, ktorá je jeho hlavným znakom. Kresba (popraskanie) kôrky vzniká prirodzene a tým je každý chlebík originálom. Ako pravý rustikálny chlieb je zložený z tradičných surovín, tradičnej receptúry, prevažne z ražnej múky, bez zamrazovania, bez emulgátorov a prídavných látok.

Zloženie: Ražná múka 35%, voda, pšeničná múka, droždie, ražný kvas, jedlá soľ jódovaná, sušená srvátka (mlieko), chlebové korenie

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Chlieb rustikálny
x
Táto webová stránka používa súbory cookies. Prehliadaním webovej stránky vyjadrujete súhlas s ich používaním. Zistiť viac.. Rozumiem